Kijewo Szlacheckie historycznym pierwszym mistrzem GLPNH

W jesienne popołudnie czworo znajomych, lokalnych działaczy sportowych wpadło na pomysł zoorganizowania kolejnego ciekawego wydarzenia sportowego dla mieszkańców Gminy Kijewo Królewskie.
Łukasz Buczek, Michał Domagalski, Adam Cieśliński i ks. Mariusz Malinowski zaproponowali tym razem Gminną Ligę Piłki Nożnej Halowej - GLPNH.
W turnieju rozgrywanym systemem "każdy z każdym" w dwóch rundach wzięło udział 7 drużyn złożonych w 100% z mieszkańców naszej gminy. Do ligi zgłosiło się prawie 70 uczestników w szerokim przedziale wiekowym (najmłodszy zawodnik miał 14 lat, a najstarszy 48). Dwanaśnie ligowych kolejek rozgrywano co niedzielę w okresie zimowym na Sali Gimnastycznej w Kijewie Królewskim. Kibice byli świadkami wielu emocnojujących pojedynków pomiędzy drużynami rywalizującymi o najwyższe laury. Zespoły podczas
rozgrywek stawiały na ofensywę o czym świadczy fakt, iż w całych rozgrywkach padło aż 505 bramek co daje nam średnią 14,03 bramki na jedno spotkanie.

Historycznym zdobywcą pierwszego miejsca została drużyna z Kijewa Szlacheckiego. Mimo 9 punktowej przewagi walka była do samego końca, a Trzebcz liczył na potknięcie Kijewa w ostatnich kolejkach. Nic takiego się nie stało i pewnie lider obronił swą pozycję przegrywając tylko jedno spotkanie w całym sezonie. Ostatecznie druga lokata przypadła dla drużyny Trzebcz, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Zawodnicy popularnej "Kosy" musieli zadowolić się ostatnim miejscem na "pudle". Na wyróżnienie
zasługuje również drużyna Płutowa, która z wyżej notowanymi zespołami tworzyła niezwykle ciekawe widowiska kończące się jednak porażką; często różnicą tylko jednej bramki.

Ostateczna klasyfikacja GLPNH

1. Kijewo Szlacheckie 12 33  95-43   11 0 1
2. Trzebcz                      12 24  99-53   8 0 4
3. Kosowizna                 12 24  79-56   8 0 4
4. Szymborno                12 21  73-71   7 0 5
5. Kiełp                           12 12  62-100 4 0 8
6. Bajerze                       12  7   32-84   2 1 9
7. Płutowo                      12  4   65-98   1 1 10

Poszczególne kolumny: mecze/punkty/bramki zdobyte-bramki stracone/wygrane/remisy/porażki

Dla najlepszych z rąk Wójta Gminy Kijewo Królewskie - Mieczysława Misiaszka i Organizatorów zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz statuetki.
Najlepszym Bramkarzem uznano Michała Domagalskiego (Kijewo Szlacheckie), a Najlepszym Młodym Zawodnikiem utalentowanego Kacpra Skibickiego (Płutowo). Koronę Króla Strzelców wywalczył Dawid Murawski (Kijewo Szlacheckie) - 45 bramek, dzielnie kroku dotrzymywał mu Mikołaj Szuprytowski (Trzebcz) - Najlepszy Zawodnik Ligi.
Mateusz Branicki (Płutowo) za swoje zaangażowanie i serce do gry został uznany Odkryciem Sezonu.

Serdeczne podziękowania od organizatorów dla wszystkich osób, które pomagały podczas rozgrywek, kibiców i zawodników.
Zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji.