Puchar Ligi 2020/2021

Witamy sympatyków kijewskiej GLPN !

W miniony piątek rozegrano finał tegorocznego Pucharu Ligi 2020/2021. Na przeciw siebie stanęły drużyny Trzebcza i Kosowizny.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Kosa Kosowizna - Strużyński - Grdeń, Mątewski, Makulec, Panejko - Czyjak, Rygielski, Jantoń,

Huragan Trzebcz - Zamorowski - Kowalski, Szuprytowski O., Cesarz B., Staniszewski H., Kuzioła R., - Nowak, Bylica, Kromp, Matuła, Szuprytowski M., Plewa, Kurzeja

Pierwsza połowa meczu była wyrównana jednak Kosowizna była niesłychanie skuteczna. Cztery szybko zdobyte bramki i prowadzenie aż 4:0 nie zwiastowały tak ciekawego spotkania. Do ataku ruszył Trzebcz i odrobił tak dużą stratę, a nawet zdobył gola na 4:5. Gdy do końca pozostały 2 minuty doliczonego czasu gry sędzia podyktowal rzut wolny pośredni dla Kosy tuż z zza pola karnego za nieprzepisowe zagranie - podniesienie za wysoko nogi. Piłkę ustawił Makulec i delikatnie podał do Jantonia, który silnym strzałem przebił mur i po rykoszecie piłka wpadła do bramki Zamorowskiego. Wynik końcowy 5:5 dawał nam od razu emocję w rzutach karnych. Lepiej jednastki wykonywali zawodnicy z Kosowizny w pięciu seriach wygrywając ostatecznie 3:2. Dawno finał Pucharu Ligi nie przyniósł nam tak dużych emocji. Brawa dla wszystkich uczestników meczu.

Bylica    2-2                  Jantoń   2-3

Uwaga ciekawostka - Drużyna Kosowizny jest pierwszą drużyną, która zdobyła puchar nie rozegrywając meczów eliminacyjnych (ćwierćfinał - wolny los, półfinał - walkower od Chełmna).

Droga do finału Trzebcza - ćwierćfinał wygrana z Kijewem Szl., półfinał wygrana z Szymbornem.